لوگو پاسارگاد سیلیس

09127336158

081-32314622

sales@pasargadsilica.com

فلدسپات سدیک پتاسیک چیست؟

این گروه از کانی ها از دو کلمه feld به معنای صحرا و spar به معنای لکه ساخته شده اند. دلیل آن هم ایجاد نقاطی سفید رنگ روی آن ها است. فلدسپات ها در مناطق مسطح و بیابانی به وجود می آیند و همان طور که گفته شد، هوازدگی نقش مهمی در ساختشان دارد.

فلدسپات ها براساس ترکیبات شیمیایی موجود در خود، دو دسته آلکالن و پلاژیوکلاز را شکل می دهند؛ بنابراین فلدسپات سدیک پتاسیک در دسته آلکالن ها قرار دارد که عمدتا در رنگ سفید ساخته می شود، اما در رنگ های قرمز جگری، خاکستری، سبز روشن و شیری هم وجود دارد.

سیلیس تصفیه آب
سیلیس تصفیه آب

عجیب است بدانید فلدسپات سدیک پتاسیک 50 درصد از کانی های موجود در زمین را شکل می دهند که 60 درصد از کانی های سنگ های آذرین درونی هستند. ضمنا 30 درصد از سنگ های دگرگونی را باید مرتبط به این کانی ها به شمار آورد که در سنگ های آذرین درونی با ترکیب اسیدی مانند گرانیت، پگماتیت، گرانودیوریت و مونزونیت به وجود می آید.

البته آن ها را می توان در سنگ های عمیق مانند گرانیت و سینیت هم پیدا کرد که شیوه سرد کردنشان به آرامش انجام می شود. ارتوکلازها در سنگ های نفوذی و در دمای متوسط به تندی سرد می شوند و تفاوت هایی نسبت به سایر فلدسپات ها از این نظر دارند.

فلدسپات ها به جهت مشخصات فوق العاده ای که دارند، برای صنایع و کسب و کارهای گسترده ای استفاده می شوند. بد نیست با برخی از آن ها در این بخش آشنا شوید:

  • فلدسپات سدیک پتاسیک به عنوان ابزاری برای ساخت سرامیک و ذوب استفاده می شود. همچنین آنها را به منظور تهیه شیشعه و لعاب نیز به کار می برند. آلومینیوم موجود در فلدسپات جای قسمتی از سیلیس در شیشه را می گیرد که این مزایای فراوانی را در پی دارد، در حالی که نسل های قدیم تر از وجود چنین شیشه هایی بی بهره بودند. خمیدگی بیشتر، مقاومت در برابر حرارت و برخورد با اشیا از جمله این مزایای هستند.
  • لاستیک سازی و رنگ سازی از دیگر صنایعی است که برای تولیدشان به سراغ فلدسپات سدیک پتاسیک می روند.
  • مدل های آمازونتیت و آنورتیت که به ترتیب رنگ های سبز و شیری دارند، از جمله کانی های نیمه قیمتی در بازار هستند. بنابراین به وجود آوردن تزئینی ها و دکوری های مختلف، بخش دیگری از کاربردهای جذاب فلدسپات سدیک پتاسیک است.

یکی از کنجکاوی های کاربران در مورد فلدسپات سدیک پتاسیک، وجود معادنی برای برداشت این کانی ها است. به خاطر فراوانی این کانی ها، آن ها را می توان در ایران و برخی شهرهای مهم پیدا کرد. اکنون حدود دوازده معدن در ایران مشغول به فعالیت روی این کانی ها هستند و سالانه مقادیر زیادی را استخراج می کنند. این معادن همکاری مستقیم خود را با کارخانه هایی در حوزه شیشه یا سرامیک و کاشی سازی انجام می دهند تا واسطه ای در این بین وجود نداشته باشد.

خوشبختانه کانی های ایرانی کیفیت بالایی دارد تا ما را از واردات کانی ها بی نیاز کرده باشد. دمای ذوب پایین و چسبندگی کم از مهم ترین ویژگی های این دسته از کانی ها است. البته ارزش اقتصادی فلدسپات سدیک پتاسیک در ایران بالاست و باید آن ها را از فروشگاه هایی تهیه کرد که توجیه اقتصادی داشته باشد.

درخواست مشاوره

در سریع ترین زمان ما با شما تماس میگریم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد 

سخن پایانی؛ درباره شرکت پاسارگاد سیلیس

پاسارگاد سیلیس یکی از شرکت های مشهور در حوزه خرید و فروش کانی ها است که انواع گسترده ای از آن ها را پیش روی مخاطبان قرار می دهد. خرید از این سایت بسیار ساده بوده و بعد از مشاهده محصول مورد نظرتان، امکان سفارش و تحویل فوری وجود خواهد داشت. تیم پاسارگاد سیلیس برای رساندن هر چه سریع تر محصولات به دست مشتریان در تلاش است.

از این کانی ها می توان در صنایع مختلفی مانند تصفیه آب، لعاب، کاشی و سرامیک و شیشه سازی بهره برد. فلدسپات سدیک پتاسیک نیز یکی از آن کانی های برجسته ای است که اهمیت فراوانی در صنایع مذکور دارد. به خاطر تنوع در فلدسپات ها و در صورت داشتن هر گونه سوال، می توانید آن را با تیم پشتیبان این سایت مطرح کنید.

کاربرد سیلیس تصفیه آب