لوگو پاسارگاد سیلیس

09127336158

081-32314622

sales@pasargadsilica.com

کاربرد سیلیس ممتاز پودری

کاربرد سیلیس ممتاز پودری

کاربرد سیلیس ممتاز پودری

سیلیس ممتاز پودری یا میکرونیزه از محصولات شیمیایی شرکت پاسارگاد سیلیس است که با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک سنگ سیلیس به صورت پودری و به اندازه های میکرون دانه بندی می شود. سیلیس پودری در صنایع مختلف نظیر رنگ سازی و چسب سازی، ساختمان سازی، صنعت نفت و مشتقات نفتی، صنعت تولید کامپوزیت و… کاربردهای بسیاری دارد. سیلیس پودری با مش های۲۳۰، مش 260، مش ۳۲۵ به درجه خلوص ۹۹% به بالا توسط شرکت های مختلف در ایران تولید می شود. در این مقاله با خواص و کاربردهای سیلیس ممتاز پودری بیشتر آشنا می شویم.

سیلیس پودری چیست؟

در زبان انگلیسی سیلیس به معنی فلینت بوده و به مفهوم سنگی است که با استفاده از آن آتش می زنند. سنگ سیلیس از پر مصرف ترین سنگ های موجود در طبیعت است که در موارد بسیاری کاربرد دارد. در ساختار سیلیس ترکیب سیلیکون و اکسیژن وجود دارد و دارای خواص زیادی است که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم. سنگ سیلیس مقاومت و سختی بالایی دارد و انواع گوناگونی از آن در طبیعت پیدا می شود. این سنگ به صورت پودر سیلیس می تواند در صنایع مختلف و تولید مواد گوناگون به عنوان مواد اولیه مورد استفاده قرار گیرد؛ بنابراین برای کاربرد این سنگ باید در کارخانجات مجهز و ماشین و دستگاه های مخصوص به پودر یا سیلیس میکرونیزه تبدیل شود.

آشنایی با خواص سیلیس ممتاز پودری و سنگ  Silica

سیلیس ممتاز پودری بعد از اینکه با مایعات و جامدات مخلوط می شود، مقاومت مکانیکی آن افزایش می یابد و خاصیت شکل پذیری پیدا می کند. همچنین مقاومت حرارتی، دوام بالا در برابر ضربه و سایش، ضریب چسبندگی و کیفیت آن افزایش می یابد. به دلیل داشتن چنین خواصی می تواند در ساخت محصولات مختلف کاربرد داشته باشد.

از لحاظ ظاهری سنگ سیلیس بسیار زیبا است؛ به همین دلیل در صنعت جواهرسازی و زیورآلات کاربرد زیادی دارد. علاوه بر این برای ساخت جواهراتی مثل انواع دستبند و گردنبند و… از سیلیس پودری سبک و خالص استفاده می شود. همچنین سیلیس خواص درمانی و فیزیکی داشته و می تواند باعث ایجاد آرامش در افراد شود. تاثیر و تقویت بینایی از دیگر ویژگی های سنگ سیلیس است؛ ععلاوه براین از این ماده برای درمان بیماری هایی مثل سرفه، شکم درد، سوزش پوست نیز در استفاده می شود.

مشخصات سنگ سلیس

سنگ سیلیس که طی عملیاتی در کارخانجات به پودر سیلیس تبدیل می شود و در ساخت سایر محصولات به کار می رود شامل مشخصات زیر است.

  • نام صنعتی: سیلیس (Silica)
  • فرمول شیمیایی : SiO2
  • درجه خلوص: %۹۹.۸۵
  • رنگ: سفید
  • عدد اتمي: ۱۴
  • وزن اتمي: ۰۸۵/۲۸
  • وزن مخصوص: ۳۳/۲ گرم بر سانتي متر مکعب
  • سختي: ۷ در مقياس موس
  • نقطه جوش: ۲۳۵۵ درجه سانتي گراد
  • نقطه ذوب: ۱۴۱۰ درجه سانتي گراد

مصارف و کاربردهای سیلیس پودری چیست؟

سنگ سیلیس و به تبع آن سیلیس ممتاز پودری با توجه به خواصی که دارند برای مصارف فراوانی به کار می روند. فروش سیلیس پودری مثل سنگ سیلیس برای کاربردهای متنوع زیادی خرید و فروش می شود. برای مثال از پودر ممتاز سیلیس برای ساخت انواع شیشه، پلاستیک، سیمان، سرامیک، صنایع سیلیکا، تولید انواع مواد پاک کننده، در صنایع متالورژی، تولید انواع مواد سدیم دار، تولید پودر کپسول آتش نشانی و صنعت ساختمان سازی و بسیاری نمونه های دیگر استفاده می شود. نکته جالب اینکه سیلیس پودری در ساخت وسایل ورزشی برای افزایش زیبایی و جذابیت در این لوازم کاربرد دارد.

خرید سیلیس ممتاز پودری

همان طور که بیان شد تولید سیلیس پودری با درجه خلوص 99 درصد و در انواع مش های ۱۸۰، ۲۳۰ و ۳۲۵ توسط شرکت های مختلف ایرانی تولید می شود و در ساخت محصولات گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که در صنایع مختلف فعال هستند و نیاز به خرید و آگاهی از قیمت سیلیس ممتاز پودری دارند می توانند به سایت شرکت پاسارگاد سیلیس مراجعه کنند.

جمع بندی

در این مقاله به طور مختصر به بیان خواص و ویژگی های سنگ سیلیس و سیلیس پودری پرداختیم و گفتیم که از سیلیس ممتاز پودری در صنایع مختلف برای ساخت محصولات متنوع استفاده می شود.

درخواست مشاوره

در سریع ترین زمان ما با شما تماس میگریم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد 

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب