لوگو پاسارگاد سیلیس

09127336158

081-32314622

sales@pasargadsilica.com

کاربرد سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی

کاربرد سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی

کاربرد سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی

امروزه سیلیس یکی از رایج ترین عناصر مورد استفاده در صنایع کاشی و سرامیک و لعاب سازیست که به علت ویژگی های خاصش به بهبود کیفیت محصول کمک می کند. به طور کلی بهتر است بدانید که سیلیس میکرونیزه نوعی ماده معدنی و پودری شکل می باشد که وجود آن در لعاب سازی باعث ارتقاء ویژگی های حرارتی، بالا بردن مقاومت سایشی، بهبود خواص ظاهری، بهبود فرآیند خشک کردن محصول، افزایش یکپارچگی و.. می شود. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با کاربرد سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی و مزیت های آن آشنا کنیم.

سیلیس میکرونیزه چیست و چگونه تولید می شود؟

سیلیس میکرونیزه همانطور که از نامش پیداست، از نظر ابعادی با ماده اولیه متفاوت است؛ در واقع برای تولید این نوع سیلیس، سنگ معدن استخراج شده آن را به کارخانه های خاصی می برند تا طی فرآیندهای ویژه به متریالی قابل استفاده در صنایع تبدیل شود. این عنصر را در طیف وسیعی از فعالیت های صنعتی مانند استفاده از سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی، تولید کاشی و سرامیک، ساخت بدنه ظروف، محصولات آرایشی و بهداشتی و.. به کار می برند تا خواص محصول نهایی را بهبود ببخشند.

کاربرد سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی

پیش از هر چیز باید بدانید که صنایع کاشی سازی به طور کلی روی دو بخش اصلی تمرکز دارد، اول بدنه کاشی و دوم لعاب سازی آن. در واقع سیلیس میکرونیزه به همراه برخی اکسیدهای فلزی دیگر جهت زیباسازی و افزایش مقاومت کاشی و سرامیک استفاده می شود که مراحل خاص خودش را دارد. در اولین قدم مواد مورد نیاز برای لعاب دهی را به طور کامل و اصولی آسیاب کرده و آن را به صورت خمیری در می آورند. پس از آن خمیر به دست آمده را را روی سرامیک و کاشی لعاب داده و در کوره حرارت می دهند تا محصول نهایی از مقاومت بالاتری برخوردار شود. در مجموع باید گفت سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی باعث زیبایی و درخشش محصول شده و همچنین استحکام آن را بالاتر می برد.

فرآیند تهیه لعاب با سیلیس میکرونیزه

برای لعاب سازی کاشی و سرامیک با سیلیس میکرونیزه، به فرآیندهای متفاوت نیاز است که تمامی آن ها باید با دقت کافی انجام شوند تا لعاب نهایی قابلیت استفاده داشته باشد. برای این کار ابتدا جهت تهیه فرمولاسیون مناسب، مواد مختلفی از قبیل سیلیس میکرونیزه، فلداسپار، بوراکس، اکسید آلومینیوم، کربنات باریم، کربنات کلسیم، سیلیکات زیرکونیوم، اکسید روی و.. باهم ترکیب می شوند.

محصولی که در نتیجه حرارت دادن در کوره های مخصوص لعاب سازی حاصل می شود، فریت نام دارد که متریالی پایدار با قابلیت سفید و براق کنندگی بوده و در لعاب سازی کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد. در همین زمینه بهترین نوع سیلیس جهت تهیه لعاب، سیلیس میکرونیزه است که برای نتیجه مطلوب باید کاملا سفید، پودری و با درصد خلوص بالا باشد.

اهمیت خلوص سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی

پیش از این گفتیم که سیلیس میکرونیزه به خاطر قابلیت بهبود خواص محصول، به طور گسترده در صنایع کاشی و سرامیک و لعاب سازی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، اما نکته مهم آن است که درصد خلوص سلیس فاکتور مهمیست که برای گرفتن نتیجه مطلوب باید به آن توجه کنید. به زبان ساده تر استفاده از سیلیس میکرونیزه ناخالص نه تنها کیفیت نهایی محصول را کم می کند، بلکه امکان شکست یا ایجاد نقش و خراش روی سرامیک و کاشی را نیز بالا می برد. از همین جهت باید سیلیس میکرونیزه در لعاب سازی را از منابع معتبر تهیه کرده و از کامل بودن تمامی مراحل استخراج تا آسیاب آن مطمئن باشید.

نتیجه گیری

سیلیس میکرونیزه نوعی خاص از این کانیست که حالت پودری داشته و استفاده از آن در صنایع لعاب سازی به افزایش استحکام محصول و همچنین بهبود خواص ظاهری کمک می کند. این نوع سیلیس جهت استفاده در لعاب سازی باید از درصد خلوص بالایی برخوردار بوده و به طور کامل و اصولی آسیاب شده باشد، بنابراین مطمئن باشید که خرید سیلیس میکرونیزه را از مراجع معتبر انجام می دهید. از همین جهت برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید سیلیس مرغوب می توانید با کارشناسان شرکت پاسارگاد سیلیس تماس حاصل فرمایید.

درخواست مشاوره

در سریع ترین زمان ما با شما تماس میگریم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد 

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب