لوگو پاسارگاد سیلیس

09127336158

081-32314622

sales@pasargadsilica.com

فروش و خرید فلدسپات پتاسیک

فروش و خرید فلدسپات پتاسیک

فروش و خرید فلدسپات پتاسیک

علاقه مندان به مواد معدنی بعضا با اصطلاحات و نام هایی مانند فلدسپات پتاسیک برخورد داشته و می خواهند شناخت بیشتری نسبت به آن پیدا کنند. فلدسپات پتاسیک از جمله مواردی است که فعالان حوزه استخراج و فرآوری و همچنین مجموعه های تولید محصولات صنعتی با آن سر و کار زیادی دارند.

تصور این که تقریبا نیمی از هسته کره زمین را فلدسپات پتاسیک تشکیل می دهد، بسیار عجیب است و باعث می شود بیشتر در مورد آن تحقیق داشته باشیم. بنابراین در این مطلب جدا از شناخت بیشتر این مواد و بیان کاربردها، به شیوه خرید و فروش آن اشاره می شود. پس تا انتها همراه ما باشید.

فلدسپات پتاسیک چیست؟

همان طور که می دانید، کانی های گوناگونی در جهان یافت می شود که انسان ها از برخی از آن ها استفاده های فراوانی در صنایع دارند. فلدسپات پتاسیک نیز به عنوان یکی از این کانی ها و با کاربردهای گسترده اش، انسان را شگفت زده کرده است. آن ها اکنون در حال بهره بردن از این کانی بها به بهترین شکل هستند و بعید نیست استفاده از آن در آینده با افزایش چشمگیری همراه شود.

فلدسپات پتاسیک در واقع گروهی از کانی های معدنی تکتوسیلیکات و از نوع سنگ ساز است کلسیم، پتاسیم و سدیم مهم ترین اجزای این سنگ ها را تشکیل می دهند که هر یک به تنهایی نیز کاربردهای گوناگونی در کسب و کارها دارند؛ بنابراین ترکیب آن ها با هم می تواند بسیار مفید باشد. این کانی ها را اکثرا می توان در سنگ های آذرین یا رسوبی پیدا کرد که البته سنگ های دیگری هم هستند که مقادیر کمتری از آن ها را دارند.

مشخصات ظاهری فلدسپات پتاسیک

مشخصات ظاهری فلدسپات پتاسیک

از جمله سوالات دیگری که ممکن است کاربران در ذهن خود داشته باشند، رنگ و مشخصات ظاهری فلدسپات پتاسیک است. در واقع با دانستن این موارد در تشخیص این کانی ها نیز موفق تر عمل خواهیم کرد. اگر کمی به این کانی ها دقت کنید، سایه های سفید مایل به خاکستری رنگی را روی آن ها مشاهده می کنید. این احتمالا بزرگ ترین مولفه فلدسپات پتاسیک به شمار می رود. در کنار آن رنگ های صورتی و خاکستری پر رنگی هم در این کانی ها به وجود آمده اند که به دلیل حضور برخی ترکیبات در آن است.

فلدسپات پتاسیک به صورت کلی شکلی مانند شیشه را به خود گرفته است. این کانی های شیشه ای با دقت و حساسیت فراوانی از سنگ های ذکر شده برداشت می شوند تا مشکلی آن ها را تهدید نکند. فلدسپات ها از دو نوع مهم و اصلی فلدسپات های پتاسیم و فلدسپات های پلاژیوکلازها تشکیل شده اند. خصوصیات ظاهری این دو نوع تا حدی شبیه به هم است، اما از نظر کاربردهای تفاوت های نسبتا گسترده ای با هم دارند.

بررسی کاربردهای فلدسپات پتاسیک در صنایع

در این بخش می خواهیم نگاهی به مهم ترین و پرطرفدارترین کاربردهای فلدسپات پتاسیک داشته باشیم.

ساخت شیشه

شاید مهم ترین کاربرد فلدسپات پتاسیک را بتوان استفاده در صنایع ساخت شیشه عنوان کرد. شیشه ها برای به وجود آمدن به ترکیبات و مواد مختلفی نیاز دارند و این کانی ها در این زمینه یاری رسان پروسه هستند. البته بدون وجود آن ها نیز می توان شیشه ها را به طرق دیگری ساخت، اما تجربه نشان داده است بهره بردن از آن ها رضایت فراوان سازندگان و استفاده کنندگان را به همراه دارد.

تولید سرامیک

جدا از شیشه ها، فلدسپات پتاسیک در ساخت سرامیک نیز کاربردهای به خصوصی دارد. برای تولید سرامیک برخلاف مورد قبلی حتما باید این کانی نیز وجود داشته باشد. در واقع نبود فلدسپات پتاسیک در بسیاری از کشورها باعث تعطیلی کارخانه های سرامیک سازی شده است.

یک نوع کاتالیزور روان کننده در این مواد یافت می شود که کاهش دمای کوارتز از وظایف اصلی آن است. ضمن این که این کانی ها در حفظ ویسکوزیته سرامیک ها و شیشه ها نیز نقشی تعیین کننده دارند.

فلدسپات پتاسیک می تواند کاهش شار در نقطه ذوب مخلوط ها را به دنبال داشته باشد و این خود خبر خوبی برای بسیاری از صنایع است. این کانی ها در مراحل نخست ساخت سرامیک کاملا ذوب شده و ماتریس شیشه ای را به وجود می آورند. استفاده از این کانی سبب مقاومت، دوام و سختی بیشتر سرامیک می شود. البته خوب است بدانید تولید مواد پر کننده، ساخت ساینده ها، جوشکاری، تولید لعاب مینا و ساخت پرسلان از دیگر کاربردهای فلدسپات پتاسیک است.

شیوه خرید فلدسپات پتاسیک

شیوه خرید فلدسپات پتاسیک

هدف از نوشتن این مطلب آشنایی با فلدسپات پتاسیک بود که امیدواریم از این به بعد در تشخیص و بعضا استفاده از آن ها موفق باشید. همان طور که مطالعه کردید، این کانی ها کاربردهای فراوانی در صنایع دارند و به نظر می رسد نیاز به استفاده از آن ها در حال افزایش است. آثاری از این کانی ها در ایران نیز یافت شده است و این می تواند خبر خوبی برای بسیاری از صنایع باشد. جهت خرید این کانی ها و بهره برداری از کاربردهای ذکر شده یا موارد دیگر، کافیست وارد بخش فروشگاهی پاسارگاد سیلیس شوید.

درخواست مشاوره

در سریع ترین زمان ما با شما تماس میگریم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد 

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.