لوگو پاسارگاد سیلیس

09127336158

081-32314622

sales@pasargadsilica.com

سیلیس آردی در همدان

سیلیس آردی در همدان

سیلیس آردی در همدان

سیلیس آردی در همدان و سایر شهرهای دیگر در صنایع ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد. ازآنجاکه این نوع از سیلیس به‌راحتی می‌تواند منافذ موجود در سطوح بتنی و ملات را پر کند، از آن برای کاهش نفوذپذیری استفاده می‌شود. با توجه به کاربردهای گوناگون سیلیس در صنایع مختلف و استفاده‌های فراوان آن، خرید سیلیس آردی همدان در تمام شهرها طرفداران بسیاری دارد. در ادامه به برخی از کاربردهای سیلیس و ویژگی‌های آن اشاره می‌کنیم.

 

سیلیس آردی چیست؟

سیلیس آردی یا همان پودر سیلیس همدان یک پودر کرم رنگ است که خاصیت چسبندگی بسیار بالایی دارد. این پودر پس‌ازاین که با ملات ترکیب شود، می‌تواند در برابر اسیدها و بازها مقاومت بالایی پیدا کند.

سیلیس آردی مقاومت مکانیکی و خاصیت شکل‌پذیری مایعات و جامدات را افزایش می دهد؛ بنابراین پس از مخلوط شدن این پودر با انواع مایعات و جامدات مقاومت حرارتی آن ها، ضریب چسبندگی افزایش پیدا می‌کند.

بنابراین وسایل گوناگون با استفاده از این پودر در برابر ضربه و سایش مقاومت بالایی پیدا می کنند. سیلیس آردی از ذرات خرد شده کوارتز ساخته می‌شود. این ماده که از سنگ های خرد شده کوارتز ساخته می‌شود بر پایه فیلر های معدنی است. به طور کلی پودر سیلیس دارای سه نوع است.

  • پودر سیلیس آردی یا سیلیس میکرونیزه
  • پودر سیلیس دانه ریز
  • پودر سیلیس شکری

 

مشخصات سیلیس آردی

یکی از نکاتی که هنگام خرید سیلیس آردی در همدان باید به آن توجه داشته باشید، مشخصات فیزیکی و شیمیایی این پودر است. پودر سیلیس میکرونیزه یا همان سیلیس آردی با نام صنعتی سیلیس یا سیلیکا شناخته می‌شود. در ادامه به سایر ویژگی‌های این ماده پودری اشاره می‌کنیم.

فرمول شیمیایی: SiO2

میزان خلوص:99.85%

رنگ: سفید

وزن اتمی: 28/085

عدد اتمی: 14

وزن مخصوص: 2/32 گرم بر سانتی متر مربع

میزان سختی:7 در مقیاس موس

نقطه ذوب:1410 درجه سانتیگراد

نقطه جوش: 2355 درجه سانتیگراد

 

کاربرد سیلیس آردی در همدان

سیلیس پودری نیز مانند سنگ سیلیس، کاربردهای گوناگونی دارد. از پودر فرآوری شده سیلیکا در صنایع مختلفی مانند ریخته گری، تولید پلاستیک، سرامیک سازی، فیلتراسیون شنی و تصفیه کدورت آب استفاده می‌شود.

با توجه به اینکه این پودر کاربردهای گوناگونی در زمینه ساخت وسایل ورزشی دارد، برای جذاب شدن و زیبایی ظاهری آن از پودرهای رنگی سیلیس استفاده می‌شود.

مقاومت سیلیس بسیار بالا است و در بناها و وسایلی که نیاز به مقاومت بالایی دارند، از سیلیس پودری استفاده می‌شود.

عمده مصرف سیلیس میکرونیزه در صنایع ساختمان‌سازی برای بتن است تا بتواند مقاومت آن را افزایش دهد. هرچه خلوص این نوع از پودر سیلیس بیشتر باشد، دوام و ماندگاری بتن نیز افزایش بیشتری پیدا می کند. البته انواع دیگر پودر سیلیس یعنی نوع شکری و نوع دانه ریز نیز کاربردهای متنوعی دارند. به عنوان نمونه می توان از کاربرد سیلیس دانه شکری برای کاهش دادن مدول نرمی در ماسه خشن اشاره کرد و همچنین از کاربردهای سیلیس پودری دانه ریز برای افزایش چسبندگی در قسمت های مختلف کاشی نام برد.

 

قیمت سیلیس آردی

در حال حاضر در کشور ایران پودر سیلیس با مش های گوناگون و با استفاده از دستگاه‌های مجهزی تولید می‌شود. یکی از عوامل تأثیر گذار بر قیمت این نوع از سیلیس میزان مش تولیدی آن است.

معمولاً سایز بندی مش پودر سیلیس ۱۷۰، ۲۰۰، ۲۳۰، ۱۲۵ و ۴۰۰ هستند که هر یک دارای قیمت های گوناگونی هستند.

یکی دیگر از پارامتر هایی که می‌تواند روی قیمت این ماده تاثیر داشته باشد، کاربرد پودر سیلیس است.

انواع مختلف پودر سیلیس که در بخش‌های پیش به آن ها اشاره کردیم. نیز دارای قیمت های گوناگونی هستند به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت سیلیس آردی همدان و خرید این محصول می توانید با شماره های بخش فروش شرکت پاسارگاد سیلیس تماس حاصل فرمایید.

 

کلام پایانی

پودر سیلیس کاربرد های گوناگونی دارد و از نوع آردی آن برای پر کردن منافذ ریز موجود در سطوح بتنی و ملات استفاده می‌شود. به منظور خرید پودر سیلیس و آشنایی با کاربرد ها و ویژگی‌های این ماده می توانید به وبسایت شرکت پاسارگاد سیلیس مراجعه کنید و پس از مشاهده محصولات موجود و کاربرد های آن ها، جهت خرید با کارشناسان بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

درخواست مشاوره

در سریع ترین زمان ما با شما تماس میگریم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد 

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب